BTS’lilerin oturma eylemi 23’üncü haftasında

img

İZMİR – BTS’nin sürgün ve baskılara karşı yaptığı oturma eylemi 23’üncü haftasında da devam etti.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) sürgün ve baskılara karşı düzenlediği oturma eylemi eyleminin 23’üncü haftasında Alsancak Gar’ı önünde bir araya geldi. "Demiryolu Halkındır! Satılmaz" pankartı açılan eyleme, KESK bileşenleri de destek verdi. 

Demiryollarının özelleştirilmesinin sonucunda personel kıyımı olacağını defalarca dile getirdiklerini söyleyen BTS İzmir Şube Hukuk Sekreteri Nejat Sezginer, sermayenin sendikalaşmaya karşı olduğunu dile getirerek, “Demiryolları’nın istediği ücretli kölelik, büyük karlar edemediği işten çekildiğini yada personeli işten çıkarmaktır” dedi.

‘ÖZELLEŞTİRMEYİ DURDURUN’

TCDD çalışanlarının oynanan oyunun farkına varması gerektiğini belirten Sezginer “Bu oyunu bozmak bizim boynumuzun borcudur ,mücadele, yoksulluk ve işsizlikle kıvranan halkımızın mücadelesidir” ifadelerini kullandı. Sezginer son olarak, Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD yönetimi verdiğimiz bedelleri görmeden geri adım atacağımızı zannediyorlar. Ancak yanıldıklarını bu mücadeleyi daha da büyüterek birbirimizi güçlendirerek göstereceğiz” diye konuştu.